Başarılı Politik-Komedi Filmlerden Biri Olan Panama Terzisi’nin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler?

Politik komedi film türünün başarılı yapımları arasında yer alan Panama Terzisi filmi, tekrardan gündeme geldi. Filmin başrollerinde Pierce Brosnan, Daniel Radcliffe, Jamie Lee gibi isimler yer alıyor. John le Carre’nin aynı isimli romanından esinlenerek oluşturulan bu yapım, film severler tarafından merak ediliyor. Peki Panama Terzisi filminin konusu nedir? Panama Terzisi filminin oyuncuları kimlerdir? Detaylar içeriğimizde👇

2001 yılında vizyona giren Amerika -İrlanda ortak yapımlı orijinal adı The Tailor of Panama olan Panama Terzisi filmi, son zamanların en başarılı politik komedi yapımları arasında yer alıyor.

John le Carre’nin aynı isimli romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda John Boorman oturuyor. Ayrıca filmin senaryosunda John Boorman, Andrew Davies bulunuyor.

Panama Terzisi Filminin Konusu Nedir?

İngiliz yakışıklı ajan Andy Osnard, kendinden rütbece yüksek birisinin sevgilisiyle ilişki yaşar. Bu ilişki öğrenilince ise Panama’ya sürgün edilir. Andy’nin tekrardan Londra’ya dönmesi ve amirlerinin tekrardan dikkatini çekmek için önemli işlere imza atmaya çalışır.

Fakat, Panama onun için tuzaklarla dolu bir ülkedir. Her ajan, Panama’ya gidince oradaki bir terziyle iletişime girer. Kötü bir geçmişi olan terzi Harold ve Andy’de iletişime girer. Andy, Panama kanalını kendi himayesi altına almaya çalışan güçlü kişileri ortaya çıkarmaya çalışır. Andy, bu görevde terzi Harold ile anlaşma yapacaktır.

Panama Terzisi Filminin Oyuncuları Kimler?

  • Daniel Radcliffe -Mark Pendel

  • Brendan Gleeson – Michelangelo Abraxas

  • Leonar Varela – Marta

  • Harold Pinter – Benny

  • Pierce Brosnan -Andy

  • Geoffrey Rush- Harold

  • Jamie Lee – Louisa Pendel

Yorum yapın